O języku chińskim
Witamy w świecie języka chińskiego!
Witamy w świecie języka chińskiego! Cieszymy się niezmiernie, że zdecydowaliście się na naukę tego pięknego języka obcego, którego globalne znaczenie rośnie z roku na rok wraz ze zwiększaniem się mocarstwowej roli Chin. Znajomość języka chińskiego, która jeszcze nie tak dawno mogła wydawać się jedynie kompetencją dodatkową, obecnie staje się kluczowa w różnych aspektach naszego życia, a osoba, która włada językiem Państwa Środka jest obecnie cenionym, mocno poszukiwanym i wysoko nagradzanym pracownikiem w Polsce, Europie i na świecie. Obecnie, w skali globalnej, języka chińskiego uczy się ponad 50 milionów ludzi, jednak, jak szacuje się, już za 3 lata będzie to ponad 100 milionów. Jak widać przyrost osób uczących się języka chińskiego jest naprawdę skokowy, stąd też warto się nim zainteresować, podjąć naukę i wyprzedzić wszystkich tych, którzy dostrzegą konieczność znajomości języka chińskiego dopiero za kilka lat.
Nauk języka chińskiego to przygoda - to nie tylko poznanie zupełnie obcego nam kulturowo języka ale również poznanie samych Chin i Chińczyków – ich wspaniałej tradycji i niezwykle długiej historii, ich egzotycznych z naszego punktu widzenia obyczajów oraz zróżnicowanego społeczeństwa, w którym w harmonii żyją, zarówno mieszkający w prostych domach rolnicy uprawiający ryż i poruszający się rowerem, jak i jeżdżący najnowszymi limuzynami i mieszkający we wciąż nowo powstających supernowoczesnych wysokościowcach biznesmeni ery XXI wieku.
Chiny to kraj fascynujący, bardzo różnorodny i niezwykle dla nas, Europejczyków egzotyczny. Serwis feelchinese.com z przyjemnością pomoże Wam w poznawaniu tej niezwykłej kultury i języka, zapozna Was z historią i tradycją Chin, a także pokaże Wam Chiny nowoczesne i nastawione na budowanie przyszłości.
Zapraszamy do przygody Waszego życia z feelchinese.com. Życzymy powodzenia!
- Jak korzystać z chińskiego słownika?
2012-09-13Przy ogromnej ilości tłumaczy i słowników w Internecie, coraz rzadziej korzystamy z tych tradycyjnych, drukowanych. Może to być o tyle niekorzystne, że grozi swoistym analfabetyzmem (potrafimy przeczytać znak, nie umiemy go jednak napisać) i dlatego warto, szczególnie na początku przygody z nauką języka chińskiego zaopatrzyć się w dobry, drukowany słownik. Korzystanie z tradycyjnych słowników języka chińskiego jest zadaniem zgoła innym niż korzystanie ze słowników języków europejskich z racji odmienności systemu pi...
» więcej - Języki chińskie są grupą języków należących do chińsko-tybetańskiej rodziny językowej
15-08-12Języki chińskie są grupą języków należących do chińsko-tybetańskiej rodziny językowej. Posługuje się nimi około 1,3 miliarda ludzi w Chińskiej Republice Ludowej, na Tajwanie, w Hongkongu, Singapurze, Malezji, Indonezji, a także w społecznościach emigrantów w Wietnamie, Tajlandii, Burmie oraz w innych częściach świata. Poszczególne języki i dialekty z tej grupy mogą znacznie różnić się między sobą, co nie ma wpływu na odczytywanie pisma, gdyż w przeciwieństwie do systemów posługujących się alfabetem, logograficzny syste...
» więcej